Milyen a tökéletes önéletrajz?
Egy tökéletes önéletrajz a szakmai életútjának professzionális összefoglalója – abban az esetben is, ha még csak most kezdődik, és akkor is, ha már évek állnak az ön háta mögött.
Az önéletrajz az egyik legfontosabb dokumentum, amellyel munkakeresőként rendelkeznie kell. Akár nem tudja, hogyan sűrítsen bele minden információját egy-két oldalba, akár nem biztos benne, milyen formátumot használjon, akár azt sem tudja, hogyan kezdjen neki, most mindent alaposan végignézünk, hogy minden kérdésre választ találjon ebben a cikkben.
Milyen a tökéletes önéletrajz?
A válaszom röviden: eredményközpontú és egyedi .
Tartalmazza a karriercélját, amelyet a következő munkaköri szerepében szeretne elérni; a profilját, ami nem más, mint a szakmai háttere 6–8 pontban összefoglalva; a főbb eredményeit; a kompetenciáit, amelyeknek az eredményeit köszönheti (szakmai ismeretei, képességei, készségei, hozzáállása és személyiségvonásai); és a karriertörténetét a munkáival, amelyeket végzett és jelenleg is végez; nem utolsó sorban pedig a tanulmányait.
Ahhoz a munkához képest, amennyit ön az önéletrajza megírásába belefektet, a felvételt végzők nagyon kevés időt – néha csak pár pillanatot – töltenek azzal, hogy átnézzék. Ez viszont nem jelenti azt, hogy kevesebbel is be lehet érni, mint egy tökéletes önéletrajzzal.
Ha ugyanis a cv-je nem éri el a megfelelő színvonalat, akkor talán el sem fogják olvasni. Ezért érdemes belefektetni az energiát és időt, hiszen a cél az, hogy minél rövidebb idő alatt olyan munkát találjon, amilyet szeretne.
Önéletrajz vagy LinkedIn profil?
Felmerülhet önben, hogy nem elegendő-e a LinkedIn profilja az önéletrajz helyett? A válasz, sajnos, nem. A legtöbb felvételt végző elvárja az önéletrajz beadását, még akkor is, ha megnézik mellette a LinkedIn profilját. Ha jelenleg nincs szüksége önéletrajzra ahhoz a munkához, amelyre jelentkezik, szüksége lehet rá a karrierje valamely pontján. Így az a legjobb, ha van kéznél egy már elkészített, hiszen a lehetőség bármikor kopogtathat.
És bár a LinkedIn számos előnnyel bír, az önéletrajznak van egy elvitathatatlan előnye vele szemben. Míg a LinkedIn általában egy általánosabb képét mutatja be a karrierjének, az önéletrajz megírásakor ott a lehetőség arra, hogy sokkal konkrétabbra, az adott cég vagy szervezetben betöltendő szerep elvárásainak megfelelőre szabja.
Mit vár a munkáltató a tökéletes önéletrajztól?
A felvételt végző leginkább négy dolgot akar megtudni az önéletrajzából ahhoz, hogy el tudja dönteni, behívják-e állásinterjúra:
1. felkészült-e a munkakörre,
2. várhatóan teljesít-e,
3. beillik-e a csapatba, szervezeti kultúrába és
4. milyen kockázatok merülhetnek fel önnel kapcsolatban.
A felvételiztető azt akarja látni az önéletrajzból, hogy ön el tudja-e végezni a feladatokat, rendelkezik-e az elvárt kompetenciákkal ehhez. Érdekli továbbá, hogy vajon kitermeli-e a munkabérét (annak többszörösét), és milyen értéket tud a céghez hozni. Nem utolsó sorban, milyen személyiség, együttműködik-e majd másokkal, és illeszkedik-e a szervezetbe?
Hogyan kell önéletrajzot írni?
Akár írt már életében önéletrajzot és csak egy emlékeztetőre van szüksége, akár még soha, ha követi az alábbi pontokat, képes lesz a nulláról egy igazán jó önéletrajzot összeállítani. Az önéletrajzírás alábbi sorrendje nem szentírás, jól működhet más lépéssor is.
1. Válasszuk ki az önéletrajztípust
Döntse el, hogy melyik önéletrajztípus volna önnek a legmegfelelőbb.
Ha igazán versenyképes önéletrajzot szeretne készíteni, felejtse el azt a hagyományos szerkezetű önéletrajzot, amely a munkahelyi tapasztalatokkal kezdődik (az elérhetőségi adatok után). Ez már a múlté, annak ellenére, hogy néhány állásportál még mindig ezt ajánlja. Ne feledje, az állásportálok a cégek hirdetéseiből élnek, szakterületük az értékesítés, nem pedig a karriertanácsadás.
Az időrendi önéletrajzban a fordított időrendben felsorolt munkahelyek és a munkakörökben elért eredmények hangsúlyosak. A munkatapasztalatait, más néven karriertörténetét a legutolsótól kell a legrégebbi felé rendeznie. A munkatapasztalata kerül az iskolái elé és a jelenlegi munkahelyén betöltött szerepe a korábbi munkái elé. Ez hosszú évek óta így van, a legtöbb pályázónak nem újdonság. Azon kevesek miatt írok róla, akik fél életüket egy helyen töltötték, a válság azonban felforgatta a karrierjüket, és nincsenek tisztában az utóbbi 10–15 év önéletrajzírás trendjeivel.
Létezik még a funkcionális, vagyis kompetenciaalapú önéletrajz. Ezt a nagyobb ívű karrierváltók, vagy az összetett munkatapasztalattal rendelkezők használják leginkább. Ebben elsősorban a kompetenciáit kell felsorolnia és kibontania, a munkahelyeit csak nagyon röviden megemlíteni az iskolái felett.
Természetesen lehet kombinálni is a kettőt, létrehozva egy fordított időrendi és kompetenciaalapú önéletrajzot. A kombinált önéletrajzban bemutathatja a kompetenciáit és a munkatapasztalatait is kellő részletességgel, szintén a tanulmányok blokk felett.
2. Keressünk vizuálisan vonzó önéletrajzsablont
Legelőször azzal érdemes tisztában lennie, hogy mit szeretne, hogyan nézzen ki az önéletrajza. Ennek eldöntésében nagy segítséget jelenthetnek az önéletrajzsablonok.
Ajánlom az általam létrehozott ONELETRAJZSABLON.HU weboldalt, ahol szerkeszthető kreatív cv-sablonokat talál. Bármelyik cv-sablon bármelyik önéletrajztípusra átalakítható.
Kezdhet egy saját, üres Word-dokumentummal is, amelyből később átteszi a szövegrészeket a kiválasztott önéletrajzsablonba. Így újra és újra tetszés szerint szerkesztheti az önéletrajzát, mindig olyan formátumot választva hozzá, amely aktuálisan a legjobban tetszik.
A lényeg, hogy lefedje a következő témaköröket:
- elérhetőségi adatok
- karriercél vagy összefoglalás
- profil
- eredmények
- kompetenciák
- karriertörténet
- tanulmányok
- referenciák (ha a pályázati kiírásban kérnek)
3. Kezdjen az alapinformációkkal
Az elérhetősége mindig az önéletrajz legelején kell hogy szerepeljen. A cél az, hogy a felvételiztető – ha szeretné – minél egyszerűbben elérhesse önt. Így szerepelnie kell itt a teljes nevének, a telefonszámának és a személyes e-mail címének.
Emellett feltüntethet egyéb alapinformációkat is, mint a LinkedIn, GitHub, személyes weboldalának címe vagy közösségimédia-profilja – abban az esetben, ha ez releváns a munka szempontjából. Címet csak akkor írjon, ha fontos a város vagy a kerület az elhelyezkedés szempontjából. Ma már nem levelezünk postai úton, így alapból nincs is rá szükség, mint ahogy az életkorunk, születési helyünk és a gyermekeink számának megadására sem.
A lényeg az, hogy a személyes információit tartalmazó rész annyira átlátható legyen, amennyire csak lehet. Ha a felvételt végző munkatárs nem tudja elérni önt, akkor nincs értelme az önéletrajza többi részét tökéletesíteni.
4. Alkalmazza az új önéletrajzelemeket az első oldalon
Megjelentek olyan új elemek az önéletrajzban, amelyek még mindig újdonságnak számítanak, ezért figyelemfelkeltőek a gyakorlatban. Ilyen például a karriercél (vagy összefoglalás) és a profil.
A karriercél pontban azt fogalmazzuk meg, hogy milyen munkakört szeretnénk betölteni, amellyel már az önéletrajzunk legelején világossá tesszük, merre tartunk.
Ha ön vezetői munkakört keres, akkor itt jelezze!
Összefoglalót például olyan esetben írunk, amikor nem egy konkrét állásra pályázunk (hanem pl. közvetítőcégen keresztül) vagy ha a karrierutunk nem lineáris, a felsorolt pontokból nem látszik jól az íve. Sajnos nem kifejezetten elterjedt, pedig nagyon hasznos a cv elején helyet hagyni neki, ha a tapasztalt munkavállalóként azt szeretné, hogy kontextusában érthetőbb legyen.
Ha karrierváltó, segíthet annak megmagyarázásában, hogy miért szeretné ezt a lépést megtenni.
Mielőtt elkezdi megírni, gondolja végig, hogy mi az, amire az önéletrajzát olvasó személy kíváncsi. A jó összefoglalók megmagyarázzák azt, hogy miért csinálja azt, amit, és hogy ez miért lehet előnyös az önt foglalkoztató vállalatnak. Például: Az ABC-ben szerzett tapasztalatomnak köszönhetően segítek a vállalkozásoknak abban, hogy DEF-on keresztül fejlesszék az GHI-t. Az összefoglalóknak nem kell ennél bonyolultabbnak lenniük:
A közösségimédia-marketing hátteremmel és hétévnyi orvosi műszerértékesítési területen szerzett tapasztalattal segítek a vállalatoknak a külső és belső marketingkommunikációjuk, márkatudatosságuk javításában minőségi tartalommal és stratégiákkal, amelyek összhangban állnak a modern trendekkel.
A profil egy pontokba szedett, nagyon konkrét összefoglalás a releváns szakmai múltunkról, arra szolgál, hogy azonnal láthatóvá tegyük, milyen releváns tapasztalatokkal rendelkezünk.
5. Mutassa be a fő eredményeit
Mindennél fontosabb, hogy bemutassuk teljesítményünket! Ezt a főbb eredményeink kihangsúlyozásával tehetjük meg. Ha nem tudunk eredményeket felmutatni a múltunkból, akkor azt feltételezhetik, hogy a jövőben sem fogunk tudni értéket teremteni.
Minél kisebb egy cég, annál húsbavágóbb, hogy milyen teljesítményre vagyunk képesek. Egy kisebb vállalkozásnál egyetlen nem teljesítő ember „elviheti” a profitot, ezt jó, ha tudjuk. A nagyobb cégek azért nem engedhetik meg az alulteljesítőket, mert a húzó csapattagok nem fogadják be őket, és költséges újra és újra új jelöltekkel próbálkozni. Nem mellékes tehát, hogy mit teszünk le az asztalra. A cégeket az érdekli, hogy ki tudjuk-e termelni az alkalmazásunk költségeit, ill. annak a többszörösét.
Az Szakmai önéletrajz haladóknak c. könyvben több mint 50 teljesítménymutatót és 12 eredményközpontú önéletrajmintát talál, amelyek segíthetek az eredményei megmutatásában.
6. Támassza alá az eredményeit kompetenciákkal
Néhány kulcskompetencia felsorolása segítséget jelenthet a kiválasztást végző személynek abban, hogy azonnal lássa, minek köszönheti az eredményeit.
Emellett ATS-barát megoldás is, ami azt jelenti, hogy az automatizált kiválasztást végző szoftver felismeri majd az adott kulcsszavakat, amelyekre szűrnie kell.
A kompetenciabeli erősségek mindenképpen az önéletrajz elején kapjanak helyen, mindjárt az első oldalon (és ne a legvégén, ahogy a hagyományos és Europass-önéletrajzban)!
Ne írjon bele az önéletrajzába olyan dolgokat, amelyekben nem erős ténylegesen – gondolok itt azokra, amiket ilyenkor hajlamosak feltüntetni, hogy profik az Excel használatában. És azokat is húzza ki, amelyek teljességgel irrelevánsak a munka szempontjából. Például az Excelt nem feltétlenül kell felsorolni, ha egy kreatív szervezetben betöltött szerepre jelentkezik, vagy ha nem kritérium.
Esetleg úgy gondolja, hogy szeret sportolni, ami sokféle kompetenciát feltételez, pl. célratörő, kitartó, csapatjátékos. Valójában azonban a sport hobbinak számít, még ha ezek a kompetenciák relevánsak is a munkakör szempontjából, inkább a hobbi szekcióban adja meg. Jó beszélgetésindító lehet majd a felvételt végző munkatárssal, valamint megmutat egy kicsit az ön személyiségéből.
7. Mondja el a karriertörténetét másképpen
A karriertörténeti szekcióban emelje ki azokat a munkákat, amelyekre szeretné a cég figyelmét irányítani. Sorolja fel a releváns munkakörök elnevezését, a munkáltató nevét (és ha van értelme, akkor a városneveket is), valamint az ott töltött éveket tól-ig. Ez alatt egy mondatban, tömören fogalmazza meg a legfontosabb tudnivalókat a cégről. Linket igen, logót nem ajánlok feltüntetni, mert általában csak rontja az önéletrajz vizuális megjelenését.
Kettő–négy pontban összefoglalhatja, hogy pontosan mivel foglalkozott a korábbi munkahelyeken, milyen eredményeket ért el vagy mit tanult az adott idő alatt. A tökéletes önéletrajzokban a karriertörténeti blokk is az eredményekről szól!
Ha vezető, akkor fókuszáljon a felelősségre is, amely a legnagyobb hatással járt, vagy amelyre a legbüszkébb, illetve azokra, amelyek a legjobban illenek ahhoz a munkakörhöz, amelyre most jelentkezik.
Ha karrierváltó, akkor ez a szekció csak felsorolást tartalmaz, önéletrajza gerincét az eddigi eredményei és a kompetenciák adják.
Ha frissdiplomásként ír önéletrajzot, érdemes az egyetemen végzett tevékenységeit, klubokat, szervezeteket, bármilyen vezetési tapasztalatot beleírnia. Ez jó kiegészítése lehet az esetlegesen foghíjas munkatapasztalatának. Felsorolhatja őket ugyanabban a formátumban, ahogy a professzionális munkáknál tenné: a szerepét, a szervezet nevét, az időintervallumot és azt is beleértve, hogy mit ért el ez alatt az idő alatt.
Ha korábbi munkákról van szó, ezeket a pontokat múlt időben fogalmazza meg, ha pedig a jelenlegiről, akkor jelen időben. Jó, ha cselekvést jelentő igével kezdi annak leírását, hogy mivel foglalkozott. Ha van egy projektre példája, akár be is linkelheti. Ha nagyon sok tapasztalata van, és kezdi elérni az önéletrajza a két oldalt, akkor gondolja át, hogy a legrégebbiket kihagyja. Kivéve természetesen, ha relevánsak a mostani jelentkezésénél, vagy különösen kiemelkedő teljesítményről van bennük szó a szakterületével kapcsolatban.
Ha nem tudja, hogy hogyan kezdjen neki, érdemes egy külön dokumentumban leírni mindent, ami eszébe jut és tapasztalatnak vagy eredmények számít. Innen már könnyebben ki tudja szűrni azt, hogy mi az, ami fontos és mi az, ami nem. Ha pedig később egy másik munkakörre jelentkezne, ehhez a dokumentumhoz vissza tud majd nyúlni, és könnyen megfelelőre tudja szabni az újonnan íródó önéletrajzát.
8. Jelezze, ha van tapasztalata az agilis projektmenedzsmentben
Nagy átalakulás zajlik a szervezeti világban, sok cég elindult az agilitás útján. Ha nem tudja, mit jelent az agilis projektmenedzsment vagy az agilis szervezeti kultúra, elérkezett az ideje, hogy megismerkedjen ezekkel. Lehet, hogy az a cég, ahová jelentkezik, a korán ébredők csoportjába tartozik, és már alkalmazza az agilis módszertant, vagy éppen fontolgatja az agilis szervezeti átalakulást.
Ha ön egy ügyfélorientált, rugalmasan reagáló és szolgálatkész csapatjátékos, akinek nem kell állandó felügyelet, hogy teljesítsen, és szívesen veszi a konstruktív visszajelzéseket, mert fejlődni szeretne, akkor önnek való az agilis munkakörnyezet. Ha szimpatikusnak találja az agilis kultúrát, és szívesen dolgozna olyan cégnél, ahol ennek a kialakításán fáradoznak, akkor nyugodtan tegyen erről említést a karriercélok részben, lehet, hogy éppen nyitott kapukat dönget ezzel.
Ha már van tapasztalata valamilyen agilis projektmenedzsment módszerben, akkor nem is kérdés, feltétlenül tegyen róla említést az eredmények, kompetenciák és karriertörtének részben. Az agilis tapasztalatok versenyképessé tehetik más jelentkezőkkel szemben.
9. Ne felejtse ki a tanulmányait
A tanulmányok mindig az önéletrajza végére kerülnek. Tüntesse fel az iskolája nevét, a diplomaszerzés évét, a szakot és a képzés szintjét. A frissen végzettek beleírhatnak minden tanulmányi eredményt vagy külföldön töltött félévet. A legjobb ezt a szekciót egyszerűnek és rövidnek megtartani.
10. Térjen ki arra, ha érintette a karrierjét a koronavírus
A pandémia a legtöbb munkavállalót érintette, egyeseket jobban, mint másokat. Abban az esetben, ha ön elveszítette az állását, most abban helyzetben van, hogy nem kell amiatt aggódnia, hogy a felvételt végző személy előítélettel fogja forgatnia az önéletrajzát, amiért jelenleg nincs munkahelye.
Önéletrajz tekintetében ez azt jelenti, hogy most valószínűleg van benne egy rés. Általános tanácsom ezzel kapcsolatban az, hogy ne próbálja meg eltitkolni. Azoknak, akik például tartós beteget ápoltak, gyermekükkel voltak otthon vagy háztartásbeliként éltek egy ideig, szintén van egy lyuk az önéletrajzukban. Ezer és egy oka lehet annak, hogy valaki miért nem dolgozott egy ideig, és ez nem olyan, ami miatt rosszul kellene éreznie magát.
Több módon is jelezheti azt az önéletrajzában, hogy a pandémia következtében veszítette el az állását. A munkatapasztalatai felsorolásánál például így jelezheti:
Könyvelő, Pénzügyek és Társa, Nyíregyháza 2017. szeptember – 2020. május
Több mint 50 ügyfél könyvelésének kezelése, ügyelve a határidők betartására.
Segítség a könyvelés egyszerűsítésében új szoftver bevezetésén keresztül, ami átlagosan két órával csökkentette az egy ügyféllel töltött teljes időt a Covid–19-et megelőző időszakban.
Ennél a példánál a dátum és az utolsó mondat is jelzi azt, hogy a pandémia áll a munkája elveszítése mögött. Ha érintette a Covid, vagy más miatt van rés a cv-jében, olvassa el a Rés az önéletrajzban c. írásomat.
11. Optimalizálja az önéletrajzát
Amikor már megírta a vázlatos önéletrajzát, érdemes visszamenni az állás – vagy állások, ha több hasonló munkakörre is jelentkezik – leírásához, és ahhoz igazítani az önéletrajzát, hogy mi az pontosan, amire szüksége van a munkáltatónak, amit keres az alkalmas jelöltben.
Az ön teendője az, hogy ellenőrizze azt, hogy melyek azok a kritériumok, amelyeket elvárnak, és melyek azok, amikkel ön is rendelkezik, és hogy ugyanazt a kifejezést (vagy szinonimáját) használta-e, mint amelyik az álláspályázati kiírásban szerepelt.
Ajánlom önnek az Önéletrajz-optimalizálás című cikkemet, amelyben lépésről lépésre megmutatom, hogyan tudja az önéletrajzát a kiírásra szabni.
Ezután nézze át az önéletrajzát egy kicsit távolabbról. Ha ön lenne a kiválasztást végző személy, mely részei vonzanák a tekintetét? Amiről azt gondolja, hogy a legfontosabb lesz a felvételt végző személy számára, kerüljön közel az önéletrajz elejéhez, vagy valamilyen módon legyen kiemelve.
12. Ellenőrizze és finomítsa az önéletrajzát
Mindenképpen olvassa át alaposan az önéletrajzát, mielőtt elküldi. Ne egy elgépelés álljon ön és álmai munkahelye közé! A legjobb, ha félreteszi az elkészült dokumentumot egy kis időre, és friss szemmel nézi át újból. Stimmelnek az elérhetőségi adatok? A megfelelő igeidőket használta? Minden összefüggő, érthető és helyesírási szempontból kifogástalan?
Az önéletrajzok 7 leggyakoribb hibája c. írásomból megtudhatja, melyek az önéletrajzok leggyakoribb hibái. Használhatja egyfajta csekklistának ahhoz, hogy ellenőrizze a cv-jét.
Amire tapasztalatból felhívnám a figyelmét: a tiszta, érthető nyelvezet. Nincs értelme teletömni túlbonyolított szakzsargonnal a szöveget, ami akár még érthetetlenné is teheti. A felvételt végzőnek nem kell tisztában lennie az ön szakterületével. Az ön felelőssége az, hogy az önéletrajza jól érthető legyen, számára ismeretlen mozaikszavaktól mentes.
Betűtípus esetében a fő szempont az, hogy mennyire olvasható. Ha nem tud dönteni, jobb az egyszerűségre törekedni: Arial, Arial Narrow, Calibri, Cambria, Garamond, vagy Helvetica. Abban az esetben, ha az ÖNÉLETRAJZSABLON.HU cv sablonjait használta és töltötte fel saját információval, emiatt nem kell aggódnia – az ott beállított betűtípusok tökéletesek lesznek.
Ha Word-dokumentumban szerkeszti a cv-jét, ne felejtse el PDF-be menteni, mielőtt elküldi. A PDF bármilyen eszközön ugyanúgy fog kinézni, nem fog szétcsúszni a formázása, ha esetleg nem kompatibilis a két program.
Ha multicéghez jelentkezik, vagy olyan céghez, ahol nagy a túljelentkezés, akkor az önéletrajzát első körben valószínűleg robot szelektálja. Az automatizált önéletrajzszűrésről korábban írtam egy összefoglalót, feltétlenül olvassa el, ha felmerül ennek a lehetősége.
Ha alaposan átnézte az önéletrajzát, érdemes lehet elküldeni egy barátnak, családtagnak és másodvéleményt kérni róla. Ne csak a helyesírási hibákat nézesse át, hanem arra is kérdezzen rá, hogy a dokumentum jelenlegi állapotában a lehető legjobb képet festi-e önről. A legjobb, ha az álláshirdetést is elküldi nekik.
Az önéletrajza kulcsfontosságú dokumentum. Nyilván nem fog minden egyes alkalommal a teljes megírási procedúrán végigmenni, amikor állásra jelentkezik, viszont az itt megfogalmazott lépések átgondolása már abban is segít, hogy a következő állásjelentkezésére felkészítse a már egyszer elkészült önéletrajzát. Rendben van, ha később megváltoztatja benne a dolgok sorrendjét, vagy egy teljesen új formátumot próbál ki. Ha nem lesz elsőre olyan, amilyennek szeretné, bármikor újra nekiállhat.
Ha megfelelő mennyiségű időt és energiát szán önéletrajza elkészítésére, akkor sikerrel fog járni és be fogják hívni állásinterjúra. Ha relatíve kevés interjúra hívják, akkor az egy jele lehet annak, hogy az önéletrajzán még dolgoznia kell. Ne várjon sokáig, kérjen konzultációs időpontot, segítek önéletrajza versenyképessé tételében.
TOVÁBBI ÍRÁSOK
Bértárgyalás állásinterjún
Karrier coach
Hogyan írjon versenyképes önéletrajzot?
Automatizált önéletrajzszűrés
Önéletrajz jövője
Europass önéletrajz
Önkitöltő személyiségteszt
GDPR álláskeresőknek
Cikkeimet álláspályázók számára készítem abból a célból, hogy olyan területre válthassanak, ami célt, értelmet és megelégedettséget jelent számukra.
Amennyiben ön az oldalamról gyűjt anyagot a saját cikkéhez, szeretném felhívni a figyelmét a szellemi tulajdon tiszteletben tartására. Kérem, amennyiben a cikkeimből írja a sajátját, úgy a szerzői jog tiszteletben tartásával tegye, és tüntesse fel a forrást: szakmaioneletrajz.hu!
KRÁNITZ ÉVA, MBA
Vezetőfejlesztéssel és karrierváltás-tanácsadással foglalkozom.
Vezetői karrierje építésével, munkahely- és karrierváltással kapcsolatos témákban fordulhat hozzám.
Amiben számíthat rám:
vezetői karrierje építésének minden tekintetében, bővebben a www.vezetofejlesztes.hu -n,
professzionális és versenyképes álláspályázati anyag összeállításában, bővebben a www.szakmaioneletrajz.hu -n,
állásinterjúra, értékelő központra vagy bértárgyalásra való felkészülésben, bővebben a www.allasinterjutechnika.hu -n
ha váltani szeretne, megtalálja az új karrierirányt, és megtegye azokat a lépéseket, amelyekkel eléri a céljait: www.karriervaltas.hu.